ZIMSKO ŠPORTNO VESELJE NA SNEGU

V torek, 23. 1. 2024, smo se vsi 5. razredi iz Ribnice odpravili na športni dan na Breški hrib. Zbrali smo se v jedilnici in tam pojedli malico. Peš smo se odpravili proti cilju. Vsak od nas je imel s seboj nahrbtnik, ki je bil poln oblačil in priboljškov. Ker smo odpravili sankat, je imel vsak od nas s seboj sanke. Bile so različnih barv in oblik – nekateri so imeli krožnike, drugi lopate, tretji bobe. Moja sošolka Klara je imela bob, ki ga ni mogla nosit. Pomagala sem ji. Ko smo prispeli na sneg, pa sem jo tudi vlekla. Končno smo prišli do našega hriba. Odložili smo nahrbtnike, malo pojedli in popili. Začela se je zabava. Naredili smo si proge. Malo smo se tudi jezili na druge, ker so se spuščali po naši progi. Vendar vse se lahko popravi. S sošolkami smo dobile idejo, da bi naredile skakalnico. Uspelo nam je. Punce iz 5. b smo bile skupaj v skupini. Progo s skakalnico smo še nadgradile in jo povečale. Res je bilo zabavno. Tudi učiteljica nas je slikala, kako smo skakale in se zabavale. Čas je hitro minil. Malo smo se še odpočili in se odpravili nazaj proti Ribnici. Ko smo prispeli, smo odšli na kosilo ali domov ali v podaljšano bivanje. Tako se je športni dan uspešno končal.

KELLY DEJAK, učenka 5. b razreda