Skoči na glavno vsebino

NAŠI ROKOMETAŠI GREDO V POLFINALE…

V sredo, 24.01.2024 je v Športnem centru Ribnica potekal četrtfinalni šolski turnir za starejše učence v rokometu. Poleg naše šole sta nastopili še OŠ Šmartno iz Litije in OŠ Bršljin iz Novega Mesta.

Kljub temu, da smo na obeh tekmah bolj ali manj veljali za favorita, smo že prvo tekmo skoraj doživeli hladen tuš. Tekma proti OŠ Šmartno je potekala bolj ali manj izenačeno. V prvem polčasu so naši fantje povedli za 3 zadetke (11:8), vendar so gostje s svojo vztrajnostjo in na račun številnih tehničnih napak, slabe igre v obrambi in preveč zgrešenih strelov domačinov celo povedli z 14:15, kar je obetalo negotovo končnico. Ko so gostujoči igralci 20 sekund pred koncem tekme povedli z 15:16 je že izgledalo, da je tekma izgubljena. Sledil je hiter zadnji napad domačinov in 2 sekundi pred koncem smo uspeli izsiliti »le« prekršek za 9m. Nato pa je mimo gostujočega obrambnega bloka »poletela bomba« Taja Belaja, ki je presenetil vratarja gostov in žoga je končala v mreži. Seveda je sledilo je veliko veselje domače ekipe in številnih ostalih navijačev v dvorani, ki so se zopet zbrali v lepem številu. 2.tekma, kjer sta se pomeril gostujoči ekipi OŠ Bršljin in OŠ Šmartno se je končala z rezultatom 26:17 in zmago OŠ Šmartno, kar je pomenilo, da bo šla v polfinale ekipa, ki bo za več zadetkov premagala OŠ Bršljin. Naši fantje so zadnjo tekmo začeli bistveno drugače kot prvo in že po prvem polčasu vodili z rezultatom 18:7. Do konca tekme se je prednost le še povečevala, tako da je s končnih 33:13 v polfinale Šolski športnih tekmovanj uvrstila domača OŠ dr. Franceta Prešerna Ribnica. Fantom čestitke za uvrstitev in pa dobre igre naprej v polfinalu. Zahvala  tudi vsem domačim navijačem, ki so nam zopet s športnim navijanjem pričarali lep in nepozaben dogodek.

Rezultati:

OŠ Ribnica OŠ Šmartno 16:16
OŠ Šmartno OŠ Bršljin 26:17
OŠ Ribnica OŠ Bršljin 33:13

Najboljši strelci za domačo ekipo:

1.tekma:  OŠ Ribnica : OŠ Šmartno   16:16 (8:8)

Nik Belaj 6, Lan Lah in Imad Begič oba po 3 zadetke.

3.tekma:   OŠ Ribnica : OŠ Bršljin     33:13 (18:7)

Taj Belaj in Ilc Izak 5, Patrik Đorđevski, Imad Begič in Turk Mai vsi po 4 zadetke.

V polfinale se je uvrstila OŠ dr. Franceta Prešerna Ribnica.

Vodja tekmovanja: Gregor Ilc