PREŠERNA FORMA VIVA

26. oktobra je na OŠ dr. Franceta Prešerna potekalo likovno-ustvarjalno srečanje štirih Prešernovih šol – Prešerna forma viva. Mladi likovni ustvarjalci in njihovi mentorji s Črenšovcev, Maribora, Kranja in Ribnice, smo se spoznali z eno najstarejših obrti na Slovenskem – lončarstvom. Gostili smo lončarsko družino Bojc iz Dolenje vasi, ki nadaljuje družinsko tradicijo lončarske dejavnosti. Učenci so se pod vodstvom lončarja g. Janeza Bojca, njegove žene Andreje Bojc in hčerke Jasmine Košorok, preizkusili v izdelovanju vrtene keramike na lončarskem kolovratu in ročno modelirali posode in izdelke iz gline.

Izbrani učenci, ki so zastopali našo šolo pri lončarskem ustvarjanju so bili: Hana Đukić iz 9. C, Ina Marie Lovšin iz 9. D in Žanet Košorok iz 7. E, ki je vnukinja g. Bojca in že stopa po dedkovih ustvarjalnih poteh.  Vsem mladim likovnim ustvarjalcem čestitamo za kreativno delo, naslednje leto pa se srečamo na Prešerni forma vivi v Črenšovcih.

Likovna pedagoginja Katarina Petruša