V nedeljo zvečer – prireditev ob materinskem dnevu

Včeraj, 26. 3. 2023, v večernih urah je naša šolska dvorana pokala po šivih, saj si je prišlo ogledat našo oddajo V nedeljo zvečer, s katero smo obeležili materinski dan, okrog 400 ljudi. V sodelovanju s KUD France Zbašnik iz Dolenje vasi smo pripravili nepozabni večer, ki je bil poln petja, igranja, plesa, smeha in dobre volje. Koncept programa je bil po smislu oddaje V petek zvečer. Vaški glasbeno nadarjeni fantje so bili Diamanti, ki so igrali na različne inštrumente in spremljali prav vse pevske točke. Program sta povezovala vaščana Eva in David v vlogi Melani in Blaža. Šolski otroci smo se predstavili s pevsko točko Življenje je kot vrtiljak in pesmico Mamica moja, očka moj. Vsi učenci naše šole so zaplesali v plesnem venčku, v katerega smo združili deset popevk o mamicah in ženskah. Večer smo popestrili z oglasi, ki so jih odigrali šolski otroci v igri vlog ter posnetki influenserke Ines, psihologa ter snemalcev kot v pravi oddaji V petek zvečer. Veliko pozitivnih odzivov nam da vedeti, da smo svoje delo dobro opravili. Otroci za nagrado danes nimajo domačih nalog, saj so bili v predstavitvi, nekateri so imeli tudi več vlog, neverjetni. Hvala vsem sodelavcem in pomočnici ravnateljice Olgi Černe za obisk, ki nam veliko pomeni. Več naj povedo slike.

Zapisala: Špela Gornik Oražem

Foto: Gregor Ilc