Učenci okusili iziv četrtfinala

V sredo 22.3.2022  je v športni dvorani v Trebnjem potekalo četrtfinalno državno tekmovanje v malem nogometu za starejše dečke. Nastopile so štiri osnovne šole, ki so se potegovale za prvi dve mesti, ki sta vodili v polfinale. Da je bil to za nas po dolgem času res pravi iziv se je videlo že v prvi tekmi. Domačini so nam hitro pokazali, da niso bili lani zastonj šolski državni prvaki. Enostavno so bili premočen nasprotnik in nas premagali z visokih 7:0. V drugo tekmo smo šli z večjih optimizmom. Tako smo se dobro zoperstavili nasprotniku. Le malo športne sreče nam je zmanjkalo pa bi se tekma končala drugače, tako pa smo morali športno priznati poraz z 2:1. Zadnjo tekmo pa smo odigrali proti zmagovalcem turnirja, ki so nam hitro pokazali, da so to postali povsem upravičeno. Nekaj časa smo se jim dobro upirali, vendar več kot prvi polčas ni šlo, tako, da smo morali tudi tej ekipi športno čestitati. Tekmo smo izgubili s končnih 5:2.

Tako se je za naše fante končalo letošnje tekmovanje v nogometu. Lahko rečemo, da smo dosegli vse zastavljen cilje, ki so bili na začetku želja, na koncu pa kar realnost. Tako, da fantom lahko le čestitam in želim, še veliko dobrega treninga in tekem, ki jih bodo naredile še boljše.  Vsem učencem še enkrat vse čestitke.

Razpored tekmovanja:

SODELUJOČE ŠOLE: