OBISKALI SMO MOS

V sredo, 14. 9. 2022, je 22 devetošolcev z naše šole obiskalo Ulico obrti na 54. Mednarodnem sejmu obrti in podjetnosti v Celju. Letos so Ulico popestrili še z dodatnimi predstavitvami domače in umetnostne obrti.  Učenci so spoznali 11 poklicev, kjer so lahko izvedeli vse kar jih je zanimalo ter se tudi preizkusili pri praktičnem delu. Istočasno pa se je odvijalo še tekmovanje Sloveniaskills, ki je bilo v nadaljevanju ulic. Avtobus smo si delili z učenci iz OŠ Sodražica in OŠ Loški Potok. Učence smo spremljali Majda Valčić, Nena Weithauser Plesničar in Živa Rigler, ter s strani Območne obrtno-podjetniške zbornice Pavel Hočevar in Franc Lesar.  Brezplačen ogled nam je omogočila Območna obrtno-podjetniška zbornica Ribnica, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.

Zapisala: Živa Rigler