Skoči na glavno vsebino

Atletika – finale

V sredo, 8. junija 2022, se je na atletskem stadionu v Mariboru odvijalo finalno atletsko tekmovanje za osnovne šole. To je najprestižnejše atletsko tekmovanje za osnovne šole. Najboljše tekmovalce iz 480 osnovnih šol se najprej selekcionira na medobčinskih tekmovanjih. Najboljši posamezniki nato nastopijo na 16 področnih tekmovanjih. Sledi FINALNO atletsko tekmovanje, na katerega se uvrsti 20 najboljših tekmovalcev (po doseženih rezultatih) v posamezni disciplini iz celotne Slovenije. Ali kot je izjavil uradni napovedovalec Peter Kavčič: »Creme de la creme slovenske atletike.« Uvrstitev učenca ali učenke na finalno posamično državno atletsko tekmovanje je izjemen rezultat. Še posebej če ne trenira v atletskem klubu.

Iz naše šole so se letos na finalno tekmovanje uvrstile Rebeka Duščak in Stella N. Monday v suvanju krogle in Marta Arko v teku na 1000m. Vse tri učenke so se že na področnem tekmovanju odlično odrezale. Tako smo se odličnih rezultatov nadejali tudi v finalu. V prekrasnem okolju Mariborskega atletskega stadiona se je pričela bitka z vso atletsko smetano Slovenije. Rebeka je v suvanju krogle zasedla 9. mesto, Stella N. Monday pa 16. mesto prav tako v suvanju krogle. Marta Arko se finala zaradi opravičljivih razlogov ni mogla udeležiti. V imenu učencev in učiteljev naše šole iskreno čestitamo Rebeki in Stelli, pa tudi vsem ostalim atletom naše šole za vse nastope in dosežene rezultate. Želimo jim še veliko uspehov na vseh področjih.

Za aktiv ŠV, Aleš Pugelj

Dostopnost