Kaj so čez leto počele brihtne glave?

Končuje se letošnji šolski Klub za razmišljanje. Obiskovali smo ga vedoželjni in radovedni osmošolci in osmošolke. Pri treniranju divergentnega mišljenja ( reševanje problema – možno je veliko število izvirnih, nenavadnih  rešitev) in konvergentnega mišljenja (reševanje problema – kjer obstaja ena sama rešitev) smo izvajali različne delavnice, kot so tangrami, vaje PMI, delavnice za ugotavljanja pomena čutil, sestavljali smo zgodbe in s tem razvijali svojo domišljijo, krepili smo kritično mišljenje in skozi vsa srečanja izvajali dejavnost “skriti prijatelj”. V Ljubljani smo obiskali Hišo eksperimentov in si ogledali zgodovinske znamenitosti starega dela Ljubljane. Klub za razmišljanje je izvrstna izkušnja za vse, saj vas popelje v svet razmišljanja in dobre volje ter veliko druženja z vrstniki. Seveda pa sta za dobro izkušnjo poskrbeli naši mentorici psihologinja Nena Weithauser Plesničar in učiteljice Milka Jamnik. Verjamemo, da komaj čakata naslednjo generacijo brihtnih in radovednih glav.

Zapisali učenci: Maks Lovšin, Arne Andoljšek, Luka Kljun