VPIS V SREDNJO ŠOLO – informacija o stanju prijav

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je skupaj s srednjimi šolami pripravilo informacijo o številu prijavljenih kandidatov za vpis v srednje šole za šolsko leto 2022/2023.

Stanje prijav na dan 4. 4. 2022 si lahko ogledate TUKAJ, priporočamo pa tudi vsakodnevno spremljanje prijav na strani MINISTRSTVA, rubrika Prosta mesta, stanje prijav in vpisa v srednje šole, Stanje prijav na današnji dan.

Prijavljeni kandidati svojo prijavnico lahko prenesejo najkasneje do 25. aprila 2022 do 14h iz srednje šole, kjer jo imajo sedaj, na drugo srednjo šolo oz. program, če menijo, da bi to za njih bilo ustrezneje. Prenesene prijavnice bodo srednje šole sprejemale do navedenega datuma ne glede na število prijav, ki jih že imajo. Učencem, ki bodo to storili svetujemo, da se posvetujejo s starši in svetovalnima delavkama (Živo Rigler ali Neno Weithauser Plesničar).

Prenos prijavnice na drugo srednjo šolo (informacije objavljene na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport):

Živa Rigler (9. b, 9. c in 9. d) in Nena Weithauser Plesničar (9. a),

svetovalni delavki