Božič tokrat popolnoma drugače

Ob okrogli številki 2020 stojimo natanko tam, kjer ni heca – svet se je obrnil na glavo. In ker seveda hodimo po rokah, pri čemer molimo noge v zrak, največkrat niti ne vemo, kaj nas čaka.

Svet je zapolnjen z nenavadnimi vprašanji. Dobim nove  hlače ali ne? Nova frizura ali pač ne? Igranje na igrišču ali tudi to ne? Kaj pa obisk: da ali ne? Se morda kdo še spomni že skoraj pozabljenih izrazov kot so kino, plavalni bazen, gledališče, nogometno igrišče, morje? Med najzanimivejša vprašanja pa gotovo spada tudi naslednje: grem v šolo ali pač ne?

In kaj je drugega pričakovati v »čisto drugačnem svetu« kot pa »čisto drugačen božič«? Še dobro, da se izzivom ne damo, se hitro prilagodimo in z njimi pometemo z levo roko!

Izdelkom učencev, ki so tokrat božično-novoletne voščilnice za stanovalce Doma starejših občanov Ribnica izdelovali kar doma, pa prav gotovo ne pripada pečat »leve roke«! Učenci tretjih, četrtih in petih razredov Osnovne šole dr. Franceta Prešerna iz Ribnice ter njenih podružničnih šol iz Dolenje vasi in Sušja so se tokrat res izkazali. Namesto pričakovanih 170 voščilnic, katere smo letos na čisto drugačen (jasno – na glavo obrnjen) način podarili stanovalcem DSO Ribnica, so izdelali več kot 400 čudovitih izdelkov! Ob tem gre zahvala tako razredničarkam in razredniku kot tudi učencem in njihovim staršem, na plečih katerih je največkrat visela še posebno dostava izdelkov do zbiralnic na vseh treh stavbah osnovne šole.

In kaj smo naredili z vsemi temi voščilnicami? Jasno – med dobre ljudi smo jih razdelili! Torej ne bodite presenečeni, če v svojem poštnem nabiralniku najdete lepe želje ribniških osnovnošolcev in njihovih učiteljev. Za dobre ljudi lepa beseda svoje mesto najde tudi v današnjem, popolnoma zmedenem svetu.

Tekst in foto: Katja Rus