Kokoška Rozi srebrna

V Evropskem tednu mobilnosti je v nekaterih oddelkih OŠ Ribnica in podružničnih OŠ Dolenja vas in Sušje potekal projekt Trajnostna mobilnost. Učiteljice so učence spodbujale, da v šolo prihajajo na način trajnostne mobilnosti (prihod v šolo peš, s kolesom, s skirojem, s šolskim avtobusom), učenci pa so vsakodnevno izpolnjevali dnevnik prihodov.

Za motivacijo je skrbela kokoška Rozi, ki je učencem podarjala kartice in podatke pridno beležila na razredne plakate. Skupne podatke smo zbirali tudi na šolskem transparentu, kjer smo naši kokoški uspeli obesiti srebrno medaljo za povečanje prihodov na načine trajnostne mobilnosti. Do zlate nam je zmanjkalo le malo lepše vreme J

V mesecu maju prihodnje leto nas čaka še zadnja anketa, ki bo pokazala kako uspešni smo bili na dolgi rok.

Nenazadnje pa bi pohvalila in se zahvalila vsem učiteljicam za sodelovanje v projektu in sicer: Maji Golež, Tanji Knavs, Luciji Knavs, Mirjani Kous, Katarini Trnovec in Miši Šmit.

Katja Šivec, koordinatorka projekta