Žogarija

Občina Ribnica je našo šolo prijavila na mednarodno prireditev ŽOGARIJA/Alpe-Jadran-Donava. Prireditev je bila v torek, 17. 9. 2019 v Ribnici na parkirišču pred Miklovo hišo. Trajala je od 10.00 do 12.00 in od 15.00 do 17.00. Prireditev je bila tudi posneta in bo predvajana na RTV Slovenija 2. Otroci so se pomerili v različnih športnih panogah (nogometna igra 3:3, spretnostne igre, kviz znanja, kolesarski poligon in vragolije žogarije). Namen ŽOGARIJE je pokazati strpnost, tolerantnost, medsebojno spoštovanje, spoštovanje starejših oseb, trenerjev, učiteljev in staršev. Gre za vrednote športa, kot so fair play, spoštovanje sodnikov, učiteljev, pomembno je tudi medsebojno spoštovanje in pomoč v igrah. Tekmovali so učenci 4. in 5. razredov in nekaj učencev iz 7. in 9. razreda. Žogarije so se v dopoldanskem času kot navijači udeležili vsi četrtošolci in petošolci (tudi obe podružnici).