Dan Romov

Danes, 8. aprila, Romi po vsem svetu praznujejo svoj dan, svetovni dan Romov. Ta dan je bil izbran na njihovem prvem svetovnem kongresu, ki se je odvil leta 1917 v Londonu. Ker so v našo šolo vključeni tudi romski učenci, praznujemo tudi mi. Poleg seznanjanja o romski kulturi, njihovi tradiciji, zgodovini in izzivih sobivanja, s katerimi se srečujejo tako Romi kot tudi šola in širša družba, želimo na ta dan našo pozornost še posebej usmeriti na uspehe sodelovanja in inkluzije.

Da znamo biti usklajeni in da tudi z majhnimi koraki ustvarjamo premike, si lahko ogledate na spodnjem posnetku, ki so ga pripravili učenci prvošolci z učiteljico Evo Levstek ter učenci OPB3 z učiteljico Anjo Zbašnik.

Vsem Romom v Sloveniji voščimo ob prazniku! Želimo vam prizadevnosti, poguma, vztrajnosti in uspeha pri sodelovanju na naši skupni poti.

Zapisala: Anja Zbašnik

Posnetek ustvaril: Blaž Merhar