Poročilo regijskega otroškega parlamenta

V ponedeljek, 27.3.2023, je na OŠ Grm v organizaciji Društva DPM Mojca in Mestne občine Novo mesto potekal tradicionalni 33. regijski Otroški parlament. Udeležilo se ga je 35 učencev iz enaindvajsetih občin jugovzhodne regije. Delegate in prisotne mentorje sta pozdravila tudi podžupan Urban Kramar in gospa Zdenka Mahnič,  ravnateljica OŠ Grm.

Našo šolo je zastopal Luka Kljun iz 9.D razreda. Delegati so v skupinah razpravljali na temo ¨Duševno zdravje otrok in mladostnikov¨.

V izjemno močni konkurenci se je Luka odlično odrezal in se  skupaj z devetimi predstavniki uvrstil na nacionalni parlament v Ljubljani, ki bo potekal 11. aprila 2023, v veliki dvorani Državnega zbora Republike Slovenije.

Luki iskreno čestitamo in mu želimo še veliko modrih misli ter uspešen nastop na nacionalnem Otroškem parlamentu.

Mentorica:

Gabriela Maja Grivec