Zimski pohod pri športu za sprostitev je uspel

Tako kot vsako leto izvajamo kot enega izmed rednih programov športa v okviru športa za sprostitev tudi zimski pohod. Ker nas je letos mati narava dokaj zgodaj obdarila s snegom, smo se za pohod odločili v torek 13.12.2022.

Da smo izbrali ravno  ta dan se je izkazalo za zadetek v polno. Ob 14.00 smo se zbrali pred šolo. Pričakalo nas je pravo zimsko vreme  s kar nekaj minusa pod ničlo. Pa vendarle primerno obuti in oblečeni smo se odpravili proti Francetovi jami. Pohodna pot je bila prijetno zasnežena, a kar  lepo shojena, da nam pri hoji ni delala večjih preglavic. Tako smo se počasi povzpeli do cilja. Pri Francetovi jami je sledil krajši postanek, ko so učenci malo pomalicali, se podružili in poklepetali. Nato smo se po gozdu podali naprej proti » Seljanu«. Od tam pa nas je pot po glavni poti vodila nazaj proti šoli. Cesta je bila nekoliko poledenela, tako, da je bila potrebna kar velika previdnost, da ne bi prišlo do kakšnega padca. No pa tudi bil je kakšen, vendar nič resnega. Tako smo varno korakali proti domu. Vmes smo si vzeli malo počitka, ko smo učencem pokazali nekaj osnovnih vozlov, ki jih pohodnik potrebuje, če želi varno hoditi po poteh, ki so morda malo bolj zahtevne. Tudi te vozle so se učenci po skupinah učili in poizkušali. Tako smo odšli domov s prijetnimi in zanimivimi izkušnjami, ki nam lahko vedno prav pridejo.

Aktiv športa:

Tadej Levstek, prof.