Skoči na glavno vsebino

RDEČI KRIŽ RIBNICA JE ZOPET PRIDOBIL NEKAJ NOVIH ČLANOV

V tednu RK, 13.5.2022, je na centralni šoli v Ribnici, po dveh letih zopet potekal sprejem v Mlade člane RK. Sprejetih je bilo 22 drugošolcev. Z učenci 4.d razreda smo za njih pripravili kratek program. Spregovorili smo o organizaciji RK, jim predstavili njihova temeljna načela ter predstavili slogan letošnjega tedna RK, ki je imel naslov »Skupaj smo neustavljivi«, saj je kot odgovor na vse razmere, ki se dogajajo po svetu. S petjem, recitacijami in dramatizacijo Križem kapice smo vse navzoče popeljali v svet dobrodelnosti. Sledil je nagovor ge. Branke Milinović, ki je predstavnica Območne enote RK Ribnica. Učencem je predstavila svoje delo in poslanstvo RK, nato pa skupaj z go. Evo Hauskneht, ki je njena pomočnica na Območni enoti RK Ribnica, sprejela drugošolce v Mlade člane RK Slovenije.

Da pa mladi člani RK ne bi pozabili na njihovo poslanstvo, smo se že v ponedeljek, 16.5.2022, pred poukom srečali na dobrodelni akciji. Izdelovali smo škatle za akcijo Pokloni zvezek in v sodelovanju z go. Živo Rigler, ki je koordinatorica tega projekta na naši šoli, raznosili letake za projekt vsem učencem od 1. do 5. razreda. V naslednjih tednih bodo mladi člani RK pobirali zvezke, ki so jih učenci na razredni stopnji naše šole prinesli za pomoči potrebne. Prepričana sem, da bodo s svojim poslanstvom in dobrodelnostjo navdušili mnoge in svoje naloge z velikim veseljem opravljali tudi izven šolskega prostora.

Mentorica RK Ribnica, Tatjana Levstik

Dostopnost