OBVESTILO ZA STARŠE-spremembe glede samotestiranja 1.11.2021

SPOŠTOVANI STARŠI IN UČENCI.

Zaradi hitro rastočega števila okužb je vlada RS sprejela spremembe Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja PCT za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2.

V spremembah je določeno:

• izvajanje samotestiranja s testi HAG velja za vse učence od 1. do 9. razreda,
  • samotestiranje je prostovoljno in brezplačno,
  • učenci izvedejo samotestiranje v domačem okolju dvakrat tedensko, praviloma ob ponedeljkih in sredah,
  • samotestiranje s testi HAG izvedejo učenci tudi za udeležbo v športnih programih, športno rekreativnih dejavnostih in obšolskih dejavnostih,
  • učenci so po spremenjenem odloku upravičeni do 10 testov HAG za samotestiranje na mesec, dvignejo jih v lekarni s kartico ZZZS.

Spremembe veljajo od 1. novembra dalje.

PROTOKOL SAMOTESTIRANJA:

• ob pozitivnem hitrem testu otrok ostane doma, obvestiti je potrebno osebnega zdravnika, ki bo otroka napotil na standardni PCR test
  • otrok počaka na rezultat PCR testa v samoizolaciji, ne sme zapuščati doma in omejiti mora stike z ostalimi osebami.
  • Ob pozitivnem rezultatu prosim čim prej obvestite razrednika oddelka.

Starši, želela bi še enkrat opozoriti na to, da redno samotestiranje močno pripomore k temu, da se okužba čim prej zazna in se prepreči širjenja virusa v šoli. Zaradi velikega števila učencev je namreč šolsko okolje toliko bolj problematično.

Pozivam vas, da v šolo pridejo res le zdravi učenci in da preventivno res izvajate samotestiranje v čim večjem številu. Predvsem pa prosim, da vse ukrepe upoštevate tudi obiskovanju izven šolskih dejavnosti, saj ugotavljamo, da je bil izvor velikega števila okužb prav tam.

Le na ta način bomo lahko izvajali pouk v šoli nemoteno, brez vsakodnevnega ugotavljanja okužb, stikov in odrejanja karanten.

Želim vam lep preostanek počitnic, varujte zdravje sebe in drugih.