OBVESTILO STARŠEM IN UČENCEM O SPREMEMBI GLEDE NOŠENJA MASK V ŠOLI

Ribnica, 3.10.2020

Obveščam vas, da je vlada RS sprejela spremembe Odloka o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužb in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2.

Tako od ponedeljka, 5.10.2020 dalje velja, da nošenje mask ni več obvezno:

• za učence v osnovni šoli izključno, ko so v matičnem oddelku,
  • za učitelje do vključno 3. razreda osnovne šole pri opravljanju neposrednega dela z učenci,
  • za učitelje od 4. do 9. razreda osnovne šole, če je pri izobraževalni dejavnosti mogoče zagotoviti vsaj 2 m medosebne razdalje.

Še vedno pa so maske v šoli obvezne za učitelje, učence, ostale zaposlene in morebitne zunanje obiskovalce, ko se nahajamo v skupnih prostorih (hodniki, jedilnica, knjižnica, toaletni prostori,…).

Obvezno je tudi razkuževanje oziroma temeljito in pogosto umivanje rok.

Le vsi skupaj bomo z doslednim spoštovanjem zapisanih ukrepov ohranili svoje zdravje in zdravje vseh v šoli, kar pa je pogoj za normalno izvajanje pouka.

Verjamem, da je to želja vseh nas.