»TEDEN UMETNOSTI«, 25. do 29. maj RAZSTAVA LIKOVNIH DEL DEJANA TUCOVIĆA

Šole si ne znamo predstavljati brez umetniške ustvarjalnosti mladih. Zato UNESCO vsako leto posveti en teden v maju ozaveščanju pomenu likovne umetnosti v šoli in našem življenju. TEDEN UMETNOSTI je letos potekal od 25. do 29. maja. Na šoli smo ta dogodek obeležili z likovno razstavo izdelkov naših učencev. Izdelki so nastali v času pouka na daljavo in prikazujejo ustvarjalnost mladih pri predmetu Likovna umetnost Likovno snovanje.

V sklopu razstave se s svojimi likovnimi deli predstavlja tudi učenec Dejan Tucović iz 8.B. Njegove slike na platnu predstavljajo barviti fantazijski svet, ki nas popelje proč od našega vsakdana. Na platnih preizkuša različne slikarske tehnike, ki dajejo slikam globino in kvaliteto. Zgodbe, ki jih Dejan pripoveduje skozi slike so izraz današnjega časa, hkrati pa odpotujemo v nove, neznane svetove skozi oči mladega umetnika.

Dejanu čestitamo za razstavo in mu želimo, da svoj talent razvija še naprej.

Vabljeni k ogledu fotografij iz razstave.

Katarina Drobnič, prof. lik. um.